Polski
karolina0803
2018-07-09 07:28:37
Podaj tytuły wiersze z których pochodzą przytoczone fragmenty. ,, A to feler weztchna seler " ,, i nie krępuj się zupełnie Twe życzenia każde spełnię nawet całkiem niedościgłe dobrze proszę nawlecz igłę" ,,Arz wreszcie znalazł się kupiec : na obiat morzna ją upiec" Co terz pani tu wyczynia?tak nablocic! A to świnia " ,,Powiada robaczek i dziadek i babka i ojciec i matka jadali wciąż jabłka ia już nie mogę już dosyć już basta mam chce chęć na befsztyczek i podeszedł do miasta"
Odpowiedź
cvtfcctr
2018-07-09 13:06:31

Tytuł: "Na straganie" Autor: Jan Brzechwa Cały wiersz : Na straganie w dzień targowy Takie słyszy się rozmowy: „Może pan się o mnie oprze, Pan tak więdnie, panie koprze”. „Cóż się dziwić, mój szczypiorku, Leżę tutaj już od wtorku!” Rzecze na to kalarepka: „Spójrz na rzepę - ta jest krzepka!” Groch po brzuszku rzepę klepie: „Jak tam, rzepo? Coraz lepiej?” „Dzięki, dzięki, panie grochu, Jakoś żyje się po trochu. Lecz pietruszka - z tą jest gorzej: Blada, chuda, spać nie może”. „A to feler” - Westchnął seler. Burak stroni od cebuli, A cebula doń się czuli: „Mój buraku, mój czerwony, Czybyś nie chciał takiej żony?” Burak tylko nos zatyka: „Niech no pani prędzej zmyka, Ja chcę żonę mieć buraczą, Bo przy pani wszyscy płaczą”. „A to feler” - Westchnął seler. Naraz słychać głos fasoli: „Gdzie się pani tu gramoli?!” „Nie bądź dla mnie taka wielka” - Odpowiada jej brukselka. „Widzieliście, jaka krewka!” - Zaperzyła się marchewka. „Niech rozsądzi nas kapusta!” „Co, kapusta?! Głowa pusta?!” A kapusta rzecze smutnie: „Moi drodzy, po co kłótnie, Po co wasze swary głupie, Wnet i tak zginiemy w zupie!” „A to feler” - Westchnął seler.

mati110392
2018-07-09 13:07:46

1.Jan Brzechwa ,,Na straganie"2.Jan Brzechwa ,,Hipopotam"3.Jan Brzechwa ,,Kaczka-dziwaczka"4.Jan Brzechwa ,, Kwoka"5.Jan Brzechwa ,,Entliczek-pentliczek"Mam nadzieję, że pomogłam :)

Dodaj swoją odpowiedź