Religia
Dominisia0111
2018-07-06 03:37:37
Plis potrzebuje na teraz jaka jest formułka do spowiedzi plis mam z tego kartkówkę na pierwszej lekcji a nigdzie nie mogę tego znaleźć daje naj
Odpowiedź
bejbelatko
2018-07-06 05:24:04

chowanie – Uklękwszy  u konfesjonału , powiedz :  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus . Kapłan  odpowiada : Na wieki wieków . Amen. Przeżegnaj się : W imię Ojca i Syna , i Ducha Świętego . Amen . Kapłan uczyni znak krzyża i zachęci do ufności w miłosierdzie Boże, na przykład  ,  może to uczynić słowami  : Bóg niech będzie w twoim sercu , abyś skruszony w duchu wyznał swoje grzechy . Rozpoczynając wyznanie grzechów powiedz :ostatni raz spowiadałem (am) się przed : tygodniem , miesiącem , latami . pokutęodprawiłem . Popełniłem następujące grzechy  :  Wyliczam te    grzechy , a przy ciężkich podaję  liczbę i okoliczności . na zakończenie mów , więcej grzechów nie pamiętam , za wszystkie serdecznie żałuję i proszę Boga Ojca o przebaczenie . Następnie słuchaj uważnie pouczeń kapłana i zapamiętaj zadaną  pokutę.Przed przyjęciem rozgrzeszenia  okaż jeszcze raz skruchę – Słowami – Boże bądź miłości w mniegrzesznemu . Udzielając rozgrzeszenia kapłan wypowiada słowa – Bóg Ojciec Miłosierdzia ,który pojednał świat ze sobą , przez śmierć i zmartwychwstanie swojego Syna i zesłał Duch Świętego na odpuszczenie grzechów ,niech ci udzieli przebaczenia i pokoju ,przez posługę Kościoła i ja odpuszczam Tobie grzechy , w imię Ojca , Syna i ducha Świetego  . Puka w konfesjonał Odpowiedz   :,,Amen „- po udzielaniu rozgrzeszenia, kapłan morze  zwrócić  się do ciebie  słowami – Wysławiajmy Pana bo jest dobry. Odpowiedź- Bo jego miłosierdzie trwa nawieki                                                                                                                      Pan odpuścił tobie grzechy. Idź w pokoju Nie wiem czy oto chodzi ale proszę.

martusiagmury
2018-07-06 05:25:19

-Niech będzie pochwalony Jezuch Chrystus. -Na wieki wieków Amen. -Nazywam się ........., mam .... lat i chodzę na lekcje religii. Ostatni raz spowiadałam się ... temu. Pokutę wypełniłam i żadnego grzechu ciężkiego nie zataiłam. Pana Boga mojego najlepszego obraziłam następującymi grzechami : (Mówisz grzechy). Więcej grzechów nie pamiętam, za te wszystkie żałuję i pragnę się z nich poprawić. A ciebie ojcze duchowny proszę o pokutę i zbawienne rozgrzeszenie. ( Ksiądz mówi regułkę, daje ci pokutę, puka i mówi - Ja odpuszczam tobie grzechy, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego ) A ty odpowiadasz : Amen.

Dodaj swoją odpowiedź