Matematyka
serduszkowa5
2017-06-24 21:02:07
17/15 KALENDARZ GIMNAZJALISTY Za szesc jabłek,które wazyly razem 1,35kg, zapłacono 3,78 zł. a) ile kosztuje 1kg tych jablek? b) ile kosztowałoby 5 jabłek,jeśli przyjmiemy, że jablka maja jednakowa mase?
Odpowiedź
bolek90
2017-06-24 22:28:45

[latex]a)\1,35kg-3,78zl\1kg-xzl\x= frac{1kg*3,78zl}{1,35kg} =2,80zl[/latex] Odp. 1 kg tych jabłek kosztuje 2,80 zł. b) 6 jabłek - 3,78 zł 5 jabłek - x zł [latex]x= frac{5*3,78zl}{6} =3,15zl[/latex] Odp. 5 jabłek kosztowałoby 3,15 zł.

Dodaj swoją odpowiedź