Matematyka
Puzonek
2021-06-10 23:20:17
Ania kupiła 2kg moreli i 3 kg brzoskwiń,za co zapłaciła 27 zł,Maciek kupił w tym samym sklepie 2kg moreli i 1 kg brzoskwiń,które kosztowały 17zł.ile kosztuje w tym sklepie 1kg brzoskwiń,a ile 1kg moreli? Ania zapłaciła o........zł więcej niż Maciek Wynika z tego,że.......kg brzoskwiń kosztuje.....zł Cena 1kg brzoskwiń wynosi..... Cena 1kg moreli wynosi:(27zł-3x ...zł):2=
Odpowiedź
czikitka102
2021-06-11 06:00:56

2x+3y=27 /*(-1) 2x+y=17 -2x-3y=-27 2x+y=17 ______________+ -2y=-10 y=5 2x=17-5 x=6 1 kg brzoskwini = 5 zł 1 kg moreli = 6 zł Ania = 2*6 + 3*5 = 27 zł Maciek = 2*6 + 1*5=17 zł

mua
2021-06-11 06:02:11

x- cena kg moreli y- cena kg brzoskwiń      2x+3y=27       2x+1y=17  I*-1      2x+3y=27 +  -2x-1y=-17    ---------------------        2y=10         y=5 2x+3*5=27 x=(27-15)/2 x=6 a)o 10 zl      b) że 1kg brzoskwiń kosz 5 zł   c) wynosi 5zł d) wynosi 6zł

Dodaj swoją odpowiedź