Biologia
ostra145
2017-06-22 07:25:17
[SIÓDMA KLASA] Na zadanie z biologii mam opisać objawy odmrożenia I stopnia. Jak wygląda pierwsza pomoc w takim przypadku?
Odpowiedź
mateeek453
2017-06-22 08:10:35

Objawami odmrożenia I stopnia są uczucie zdrętwienia, zaczerwienienie, ból i pieczenie skóry. Pierwsza pomoc obejmuje ogrzanie poszkodowanego: podanie mu gorących napojów i przykrycie kocem. Nie wolno podawać alkoholu. Odmrożone nogi i ręce można włożyć do letniej wody (nie gorącej!) i bardzo powoli podnosić jej temperaturę. Warto udać się do lekarza.

Angi99
2017-06-22 08:11:50

I stopień odmrożenia - skóra jest zarumieniona z sinawym odcieniem, odrętwiała, w tej fazie odmrożenie nie boli. Jak wygląda pierwsza pomoc w takim przypadku? W takim przypadku odmrożone części ciała należy powoli ogrzewać, w przypadku rąk- umieścić je pod pachami lub w letniej wodzie, części twarzy przykryć dłońmi w suchych rękawiczkach, dopóki nie odzyskają normalnego zabarwienia. W przypadku stóp to należy je unieść i trzymać w cieple lub zanurzyć w letniej wodzie, ostrożnie poruszać ocieplonymi częściami ciała; po kąpieli można je lekko nacierać niewielka ilością 70% alkoholu etylowego aż do zaróżowienia skóry. Nigdy nie wolno masować,nacierać śniegiem i bezpośrednio nagrzewać, pocierać odmrożeń, polewać zimną wodą,  pić ani podawać alkoholu.

Dodaj swoją odpowiedź