Matematyka
Marta6B
2017-09-30 11:30:07
Ile mozna kupic ogorkow za 4,89 zł jeśli kilogram kosztuje 5,50 zł
Odpowiedź
osulivan
2017-09-30 12:19:25

1 kg to 1000g układamy proporcje 1000g ----- 5,50zł x ---------- 4,89zł x=(1000*4,89)/5,50=4890/5,50=889,1gram

kubala41
2017-09-30 12:20:40

4.5=25zł 89-50=39groszy

Dodaj swoją odpowiedź