Matematyka
natika20
2017-09-30 09:13:27
Ela miała 35zł. Kupiła w sklepie papierniczym piórnik za 14,45zł, a potem w lodziarni zjadła lody waniliowe. zostało jej 18zł i 15gr. Ile kosztowały lody? nie wysyłajcie zdjęć prosze
Odpowiedź
Majla12345678
2017-09-30 12:35:53

35-14,45=20,55 20,55-18,15=2,40zł  lody kosztowały 4,40 zł  licze na naj 

emilcia121
2017-09-30 12:37:08

Saldo: 35zł Po kupieniu piórnika: 35zł - 14,45zł = 20,55zł = 20zł 55gr Po kupieniu lodów: 18zł 15gr 20zł 55gr - 18zł 15gr = 2zł 40gr Odpowiedź: Lody kosztowały 2zł 40gr.

Dodaj swoją odpowiedź