Matematyka
icio1996
2017-09-29 14:05:27
wojtek kupil 1.1/2 kg jablek po 2,40 zl za kilogram i 2.4/5 kg gruszek po 3,50 za kilogram jaka reszte otrzymal placzac banknotem 20 zlotowym
Odpowiedź
dżastin
2017-09-29 14:51:18

1 3/5 kg = 1,6kg - ilość jabłek po 2,40zł/kg 2 1/2 kg = 2,5kg - ilość gruszek po 3,50zł/kg20zł - kwota wpłacona przez Wojtka 1,6kg * 2,40zł/kg = 3,84zł2,5kg * 3,50zł/kg = 8,75zł20zł - ( 3,84zł + 8,75zł ) = 20zł - 12,59zł = 7,41zł Wojtek otrzma reszty 7,41zł.

Dodaj swoją odpowiedź