Matematyka
Dawidoso
2017-09-28 14:58:17
Mama kupiła cztery jabłka, które ważyły 0,86 kg. Ile zapłaciła za owoce, jeżeli jeden kg jabłek kosztuje 2,50zł? PLISSSSSSSSS
Odpowiedź
jace15
2017-09-28 20:11:03

2,21 zl jak sie nie myle

roksi1003
2017-09-28 20:12:18

1kg=2,50zł 0,86kg=x x*1kg=0,86*2,5 x=2,15 odp: Jabłka kosztowały 2,15 zł

Dodaj swoją odpowiedź