Biologia
Konto usunięte
2017-09-28 10:38:37
Jak można wytłumaczyć fakt, że spożywając lekarstwa lub mając gorączke mocz często nabiera intensywniejsze zabarwienie? Wyjaśnij także dlaczego w upalne dni lub w czasie diety należy koniecznie spożywać więcej napojów?
Odpowiedź
jerms
2017-09-28 11:05:23

lekarstwa zawierają potencjalnie niepożądane substancje w organizmie, więc są one neutralizowane i zamieniane w mocznik, który nadaje intensywną barwę moczowi. Gorączka zwiększa skuteczność przeciwciał w walce z drobnoustrojami co zwiększa ich niszczenie przez co jako niepożądane w organizmie są wydalane z moczem (ta sama zasada) W czasie upałów organizm szybko traci wodę podczas pocenia się. Jej uzupełnianie jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania systemu "chłodzenia" jak i samego organizmu. Będąc na diecie powinniśmy spożywać duże ilości wody, ponieważ ta zapełni żołądek i zmniejszy uczucie głodu co przełoży się na ilość spożywanego pokarmu i rezultaty diety

biala338
2017-09-28 11:06:38

Lekarstwa czasem wydalane są z moczem, wtedy wpływają na zabarwienie moczu. Więc może stać się on ciemniejszy. W przypadku gorączki prawdopodobnie chodzi o zatrzymanie wody (którą w dużej ilości tracimy z potem). Nerki "odsysają" wodę z moczu pierwotnego, przez co staje się on gęstszy oraz ciemniejszy. W upalne dni musimy uzupełniać wodę, ponieważ tracimy jej duże ilości z potem.

Dodaj swoją odpowiedź