Matematyka
ryba84
2017-09-28 04:22:47
kilogram cukierkow kosztuje 16,89 zl ile trzeba zaplacic kupujac a) 40 dag b) 1850 g c) 1 1/4 kg  tych cukierków
Odpowiedź
77wicher77
2017-09-28 08:14:06

40 dag = 0,40 kg 0,40 * 16,89 zł = 6,756 zł  ≈ 6,76 za 40 dag b)  1850 g = 1,85 kg       1,85 kg * 16,89 = 31,2461 ≈ 31,25 zł  c)   1 1/4 = 1,25 kg       1,25 * 16,89 zł = 21,1125  ≈ 21,1zł

Dodaj swoją odpowiedź